Constraints on models of scalar and vector leptoquarks decaying to a quark and a neutrino at root s=13 TeV

Julkaisussa: Physical Review D
Tekijät: , ; Sirunyan, A. M.; Eerola, P.; Kirschenmann, H.; Pekkanen, J.; Voutilainen, M.; Havukainen, J.; Heikkilä, J. K.; Järvinen, T.; Karimäki, V.; Kinnunen, R.; Lampén, T.; Lassila-Perini, K.; Laurila, S.; Lehti, S.; Lindén, T.; Luukka, P.; Mäenpää, T.; Siikonen, H.; Tuominen, E.
Tekijöiden määrä: 22
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 2
JUFO-ID: 84526
Julkaisuvuosi: 2018
ISSN: 2470-0010
2470-0029
Emojulkaisun nimi: Physical Review D
Volyymi: 98
Numero: 3
Tieteenala: Luonnontieteet
Fysiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Tuominen, E. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Kirschenmann, H. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Siikonen, H. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Havukainen, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Pekkanen, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Tuominiemi, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Heikkilä, J. K. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Lassila-Perini, K. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Voutilainen, M. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Eerola, P. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Luukka, P. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Kinnunen, R. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Laurila, S. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Lehti, S. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Järvinen, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Lampén, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Lindén, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Mäenpää, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Karimäki, V. - Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta
Sarja: Physical Review D
Aiheet:
Linkit: http://hdl.handle.net/10138/243973
https://dx.doi.org/10.1103/PhysRevD.98.032005
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Matemaattis-luonnontieteellinen tiedekunta