Charged-particle nuclear modification factors in PbPb and pPb collisions at root s(NN)=5.02 TeV

Julkaisussa: Journal of High Energy Physics
Tekijät: Khachatryan, V.; Eerola, P.; Pekkanen, J.; Voutilainen, M.; Härkönen, J.; Järvinen, T.; Karimäki, V.; Kinnunen, R.; Lampén, T.; Lassila-Perini, K.; Lehti, S.; Lindén, T.; Luukka, P.; Tuominiemi, J.; Tuovinen, E.; Wendland, L.; Talvitie, J.; Tuuva, T.; ,
Tekijöiden määrä: 19
Kieli: englanti
Julkaisutyyppi: A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Julkaisufoorumiluokka : 1
JUFO-ID: 60584
Julkaisuvuosi: 2017
ISSN: 1029-8479
1126-6708
Emojulkaisun nimi: Journal of High Energy Physics
Volyymi: 2017
Numero: 04
Tieteenala: Luonnontieteet
Fysiikka
Paikalliset tekijät ja heidän affiliaationsa: Tuovinen, E. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Härkönen, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Pekkanen, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Tuominiemi, J. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lassila-Perini, K. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Wendland, L. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Voutilainen, M. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Eerola, P. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Luukka, P. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Kinnunen, R. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lehti, S. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Järvinen, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lampén, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Lindén, T. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Karimäki, V. - Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta
Sarja: Journal of High Energy Physics
Linkit: http://hdl.handle.net/10138/187956
https://dx.doi.org/10.1007/JHEP04(2017)039
Organisaation sisäinen affiliaatio: Helsingin yliopisto, Matemaattis- luonnontieteellinen tiedekunta